Poniedziałek, 22-04-2024
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Flaga Polski

Nauka, pasja, przyszłość: Powiatowe Targi Edukacyjne

W środę, 10 kwietnia 2024 roku, odbyły się PowiatoweTargi Edukacyjne w Olkuszu. To wyjątkowe wydarzenie skupiło na sobie uwagę młodych ludzi z klas ósmych całego Powiatu Olkuskiego, którzy tłumnieprzybyli na halę olkuskiego MOSiRHasło tegorocznej edycjibrzmiało: "Powiatowy pociąg do edukacji", co symbolicznie odzwierciedlało dynamikę i energię, jaką organizatorzy z Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu,chcieli przekazać uczestnikom - zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym.W inauguracji Targów uczestniczyli Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk oraz Wicestarosta Paulina Polak, co nie tylko nadało wydarzeniu odpowiednią rangę, ale również podkreśliło ważną rolę, jaką samorząd powiatowy odgrywa w obszarze edukacji i wsparcia młodzieży. 

Konkurs „Żywy Obraz” rozstrzygnięty

Konkurs „Żywy Obraz” rozstrzygnięty

W piątek 5 kwietnia 2024, w Starostwie Powiatowym w Olkuszu zostały oficjalnie ogłoszone i wręczone nagrody laureatom powiatowego konkursu dla dzieci i młodzieży pn. „Żywy Obraz”. W wydarzeniu, oprócz nagrodzonych, uczestniczyli także rodzice i nauczyciele, którzy z niecierpliwością oczekiwali na oficjalne ogłoszenia wyników. Rangę uroczystości nadała obecność Starosty Olkuskiego Bogumiła Sobczyka, który wręczył nagrody młodym artystom.

Rozdanie nagród Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu za 2023 rok

Rozdanie nagród Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu za 2023 rok

Uroczyste wręczenie nagród Starosty Olkuskiego w dziedzinie sportu za rok 2023 odbyło się dziś w sali konferencyjnej olkuskiego starostwa. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli środowiska sportowego z Powiatu Olkuskiego, w tym zawodników, trenerów oraz działaczy, którzy w minionym roku wyróżnili się wyjątkowymi osiągnięciami. Wręczenia nagród dokonał Starosta Olkuski, Bogumił Sobczyk, w asyście Wicestarosty Pauliny Polak, radnych Rady Powiatu reprezentujących Komisję ds. Edukacji i Kultury Fizycznej i Turystyki: Rafała Soleckiego (Przewodniczący) i Marty Dziury, oraz Wójta Gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego i Sekretarza Gminy Klucze Daniela Hickiewicza. W wydarzeniu uczestniczyła również Joanna Szatan-Kenderow, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.

VIII edycja programu proekologicznego "Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły"

VIII edycja programu proekologicznego "Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły"

W ramach ósmej edycji programu proekologicznego "Zostań bartnikiem, ratuj pszczoły", Powiat Olkuski rozdysponował 100 uli wśród lokalnych pszczelarzy. Akcja, mająca na celu ochronę i wsparcie populacji pszczół, kluczowych dla naszego ekosystemu, odniosła po raz kolejny sukces, przyciągając szerokie grono entuzjastów pszczelarstwa i ekologii.

III Małopolski Dzień Dla Klimatu w Powiecie Olkuskim

III Małopolski Dzień Dla Klimatu w Powiecie Olkuskim

W obliczu narastających wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, lokalne społeczności coraz częściej angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska. Takim przykładem jest Powiat Olkuski, który przy okazji obchodów III Małopolskiego Dnia Dla Klimatu podjął się organizacji wydarzenia mającego na celu podniesienie świadomości ekologicznej oraz promowanie działań prośrodowiskowych. Akcja ta, zbiegając się z globalnymi wysiłkami na rzecz ochrony klimatu, stanowiła znakomitą okazję do zaangażowania społeczności lokalnej w działania mające realny wpływ na poprawę stanu środowiska.

"Zioła w każdej zagrodzie" – zielona inicjatywa Powiatu Olkuskiego

"Zioła w każdej zagrodzie" – zielona inicjatywa Powiatu Olkuskiego

Przy ciepłej wiosennej aurze, we wtorek 26 marca 2024, na olkuskim Rynku zagościła coroczna akcja "Zioła w każdej zagrodzie", zorganizowana przez Powiat Olkuski. W evencie udział wzięli Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk oraz Wicestarosta Olkuska Paulina Polak, którzy rozdawali mieszkańcom aromatyczne zioła. W oferowanych dwupakach znalazły się takie rośliny jak: mięta, tymianek, rozmaryn, oregano, kocimiętka, melisa, majeranek. Te popularne, a zarazem niezwykle użyteczne w kuchni i domowej apteczce zioła, stały się centrum zainteresowania przybyłych na olkuski Rynek.

Menu

Wróć do początku strony