„Gdy wiesz wszystko o wirusie możesz przeciwstawić mu się” – konkurs wiedzy o HIV/AIDS dla szkół podstawowych

W czwartek, 7 grudnia 2023, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Olkuszu, odbył się kolejny event związany z obchodami Światowego Dnia AIDS w naszym powiecie. Tym razem na spotkaniu edukacyjnym połączonym z Powiatowym Konkursem Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem “Gdy wiesz wszystko o wirusie możesz przeciwstawić mu się” zgromadzili się uczniowie szkół podstawowych.

 

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat HIV/AIDS. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Krzysztof Szymczyk z ZSP w Zarzeczu, drugie miejsce przypadło Gabrieli Piątek z ZSP w Bydlinie, a trzecie Zofii Michalskiej również z ZSP w Bydlinie.

Nagrody laureatom wręczyli: Agata Knapik - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu oraz Bogumił Sobczyk - Starosta Powiatu Olkuskiego, który jednocześnie był fundatorem  nagród rzeczowych.

Organizatorami spotkania oraz konkursu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu oraz Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Olkuskiego.


 

 


Drukuj