Językowa Wieża Babel w Budowlance

W Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu, w czwartek 14 marca 2024 roku, odbyła się V Edycja Powiatowego Turnieju Językowego "Lingwistyczna Wieża Babel", organizowana pod patronatem Starosty Olkuskiego. Turniej zgromadził młodych entuzjastów języków obcych z całego powiatu, pragnących zmierzyć się w kategorii recytacja oraz wykonanie utworu muzycznego. Gośćmi honorowymi byli: Starosta Olkuski, Bogumił Sobczyk, Wicestarosta Olkuska, Paulina Polak, oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Joanna Szatan-Kenderow, co podkreśliło rangę i prestiż tego wydarzenia.

Wśród uczestników byli m.in. reprezentanci szkół podstawowych z Bydlina, Jaroszowca, Kąpiel Wielkich, Olkusza, Dłużca, Sąspowa, Osieka i Chechła. Swoim występami zademonstrowali nie tylko biegłość w językach obcych, ale również swoje ogromne artystyczne talenty.

Jury, w składzie którego znaleźli się: Katarzyna Żmudka – Wicedyrektor ZS nr 4 i nauczyciel języka rosyjskiego, Justyna Kuźniak – nauczyciel języka angielskiego, Justyna Gałka-Szczupak – nauczyciel języka angielskiego, Paulina Glanowska – nauczyciel języka niemieckiego oraz Ugo Sacchi – nauczyciel języka włoskiego, miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców spośród wielu utalentowanych uczestników.

W kategorii recytacji zwyciężyła Natalia Stachowicz ze Szkoły Podstawowej w Sąspowie. Drugie miejsce przypadło Mai Domagale ze Szkoły Podstawowej w Bydlinie, a trzecie miejsce zdobył Mikołaj Stanek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu. Ich wyjątkowe występy podkreśliły nie tylko doskonałe przygotowanie językowe, ale i zdolności interpretacyjne.

W kategorii utworu muzycznego na najwyższym stopniu podium stanęła Pola Bzdek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu, która swoim wykonaniem poruszyła serca jury i publiczności. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Trólka z Ogniska Artystycznego Żaczek z Olkusza, a trzecie miejsce należało do Natalii Pędzik ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu. Ich występy były dowodem na to, że muzyka jest uniwersalnym językiem piękna i dobra – jak powiedział Starosta Bogumił Sobczyk.

Nagrody, ufundowane przez Starostowo Powiatowe w Olkuszu, stanowiły nie tylko materialne wyróżnienie, ale również symbol docenienia ciężkiej pracy, jaką wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie włożyli w przygotowania do konkursu.

Jury, organizatorzy i zgromadzeni goście nie szczędzili gratulacji dla wszystkich uczestników, podkreślając ich zaangażowanie i pasję.

Gospodarz Turnieju, dyrektor ZS nr 4 Marida Zoń, powiedziała, że "Lingwistyczna Wieża Babel" to więcej niż konkurs; to świadectwo mocy edukacji i kultury w budowaniu zrozumienia i poszanowania między różnymi narodami i kulturami.

V Powiatowy Turniej Językowy "Lingwistyczna Wieża Babel" w Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu okazał się nie tylko znakomitą okazją do prezentacji językowych i artystycznych talentów młodych osób, ale również ważnym przyczynkiem do promocji wielojęzyczności i międzykulturowej komunikacji.


 

 


Drukuj