Młode talenty docenione podczas XXI Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

Galeria MBWA w Olkuszu stała się we wtorek, 5 marca 2024 roku, sceną dla wyjątkowego wydarzenia, które połączyło młodych miłośników poezji z całego Powiatu Olkuskiego. XXI Edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej zgromadziła uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którzy z pasją i zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się o godzinie 11:30. Starostwo Powiatowe w Olkuszu reprezentowała Wicestarosta Olkuska Paulina Polak.

- To, że już w tak młodym wieku potraficie z takim zaangażowaniem i emocją oddać piękno poezji, zwiastuje świetlaną przyszłość dla naszej kultury. Kiedyś, gdy już będziecie młodymi aktorami i aktorkami, będę mogła powiedzieć, że pamiętam jak zaczynaliście swoją karierę – mówiła do młodych artystów Wicestarosta Polak.

Konkurs, który co roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem, po raz kolejny udowodnił, że recytacja i poezja są ważnym elementem edukacji, pozwalającym na rozwój wyobraźni, wrażliwości oraz umiejętności komunikacyjnych dzieci.

Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców spośród wielu utalentowanych uczestników. Podczas uroczystości wręczenia nagród, emocje sięgały zenitu, nie tylko wśród dzieci, ale i rodziców oraz opiekunów. Każdy z młodych uczestników konkursu został doceniony za swój wkład i pasję. Zwycięzcy otrzymali nie tylko dyplomy i nagrody rzeczowe, ale również wielki aplauz i uznanie zgromadzonej publiczności.

Oto laureaci XXI Edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej:

I miejsce „Mistrz Recytacji”, Alicja Drąg - Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu - kl. III b – opiekun Jadwiga Stasiak.

II miejsce „Pierwszy Wicemistrz Recytacji”, Maria Tarasów – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu- kl. III b - opiekun Edyta Sadzawicka.

III miejsce „Drugi Wicemistrz Recytacji”, Solomia Stetsenko – Szkoła Podstawowa w Kluczach – kl. III – opiekun Agnieszka Szarek.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Amelia Bojanowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu – kl. III b - opiekun Iwona Kulawik
  • Aleksandra Janik – ZSP w Zarzeczu – kl. III – opiekun Renata Szatan
  • Piotr Kuś – ZSP w Kąpielach Wielkich – kl. I – opiekun Lidia Mąkol
  • Maja Zub – Szkoła Podstawowa w Kluczach – kl. III – opiekun Agnieszka Szarek
  • Malwina Myca – ZS w Wolbromiu – kl. III b – opiekun Barbara Wróbel

 

 


Drukuj