Stadion przy Zespole Szkół w Wolbromiu oficjalnie otwarty

W piątek, 22 marca 2024, stadion sportowy przy Zespole Szkół w Wolbromiu został oficjalnie otwarty. Przecięcia wstęgi dokonali: Bogumił Sobczyk - Starosta Olkuski, Agnieszka Ścigaj - Posłanka na Sejm RP, Piotr Gamrot - Członek Zarządu Powiatu, Barbara Haberka - Radna Rady Powiatu w Olkuszu, Robert Kozłowski - Radny Rady Powiatu w Olkuszu, Piotr Grojec – Dyrektor Zespołu Szkół w Wolbromiu, Andrzej Witos - Rada Rodziców oraz Adrian Borowicz - uczeń klasy IV LO. Jest to kolejna inwestycja edukacyjno-sportowa zrealizowana przez Powiat Olkuski, której celem jest rozwój młodzieży oraz promowanie zdrowego stylu życia. Wartość projektu to kwota prawie 4 mln złotych.

W swoim wystąpieniu na otwarciu stadionu Starosta Olkuski, Bogumił Sobczyk, podziękował zaangażowanym w powstanie tego obiektu: Zarządowi Powiatu, radnym powiatowym, dyrekcji ZS w Wolbromiu, a także pracownikom Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego projektu. Razem tworzymy lepszą przyszłość dla naszych dzieci i młodzieży - powiedział Starosta. Podkreślił również, że inwestycja ta jest znaczącym momentem dla całego Powiatu Olkuskiego w rozwoju infrastruktury edukacyjno-sportowej.

W trakcie uroczystości uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, wystąpiły rewelacyjne wokalistki: Alicja Kundzierewicz i Natalia Pacia, a także, z równie doskonałym pokazem, grupa cheerleaderek.  Po części artystycznej Dyrektor Grojec wręczył osobom, dzięki którym Zespół Szkół w Wolbromiu zyskał tak piękny obiekt, specjalne przygotowane podziękowania. Otrzymali je m.in.: Bogumił Sobczyk - Starosta Olkuski, Agnieszka Ścigaj - Posłanka na Sejm RP, Piotr Gamrot - Członek Zarządu Powiatu, Barbara Haberka - Radna Rady Powiatu w Olkuszu, Robert Kozłowski - Radny Rady Powiatu w Olkuszu, Marta Siuda – Skarbnik Powiatu, Marcin Wójcik - Sekretarz Powiatu, Tomasz Barzycki – Dyrektor Zespół Ds. Inwestycji i Rozwoju oraz Andrzej Witos – reprezentujący Radę Rodziców.

Końcowym akordem wydarzenia był mecz piłkarski drużyn złożonych z uczniów ZS w Wolbromiu. Spotkanie na nowym stadionie zainaugurował Starosta Bogumił Sobczyk. Mecz rozgrywany był całkiem serio. Padły pierwsze oficjalne gole. Przypomnijmy, że stadion w przy ZS Wolbromiu to nowoczesny obiekt wyposażony m.in. w 3-torową bieżnię okrężną, co pozwala na organizację zawodów lekkoatletycznych. Centralnym punktem jest boisko o wymiarach 20x40 metrów, z nawierzchnią ze sztucznej trawy, co gwarantuje doskonałe warunki do gry w piłkę nożną przez cały rok.


 

 


Drukuj